Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

WINTER ALE

WINTER ALE 
Historie „zimních“ piv začíná u oslavy zimního slunovratu mnoha starých kultur a pravděpodobně má kořeny stejně staré jako samotné vaření. Slunce bylo nesmírně důležité pro sezónní a každodenní život a zimní slunovrat byl významným ročním ukazatelem. Byl to nejkratší den a znamenal „zrození“ více světla, delších dnů a přicházejícího tepla. Na tuto příležitost byly připravovány mimořádné potraviny.

Keltové oslavovali slunovrat tím, že ctili své bohy silným pivem. Vikingové obětovali 21. prosince silné sladového pivo božstvům Thorovi, Odinovi a Freye.

Po nástupu křesťanství se církev snažila o odstranění starých pohanských zvyků, ale tradici silných svátečních piv se jí vymýtit nepodařilo. Norský král Haakon Dobrý, který vládl v letech 934 až 961, podporoval vaření speciálních Vánočních piv. Tato tradice se šířila přes Švédsko, Dánsko, Anglii a nakonec si ji první osadníci přivezli do amerických kolonií. Dnes se jí věnují pivovary po celém světě.

Obecně se vánoční piva pohybují v těchto mantinelech, ale samozřejmě je to pivní styl, který přeje nápadům a boření konvencí.

Barevná škála: obvykle tmavá, nebo polotmavá, hnědá
Rozsah IBU: 6 – 40

Obsah alkoholu: obvykle nad 6% (dost často kolem 8 %)
Vůně: sladová, složitá a vyvážená, aroma by mělo připomínat Vánoce
Chuť: je zde mnoho variací, ale rovnováha je pro tento styl klíčová
Plnost: mohutná, tělnatá

Pivo by mělo být sladové a dostatečně robustní, aby vyvážilo přítomnost koření. Aromatika se pohybuje od sladkého, hřejivého vánočního koření a cukroví, po čistší vůni smrkových výhonků a jalovce. Přídavky, jako je med, melasa, kandované cukry a javorový sirup, dodají celku výrazné aroma. Chmel je obvykle tlumený a kořeněný, pokud je vůbec přítomen. Běžné se v chuti objevuje tmavé a sušené ovoce, jako je švestka, rozinka, citrusová kůra, fíky a datle. U silnějších piv může být cítit hřejivý alkoholový konec. Ačkoli se jedná o speciální pivo, celková vůně by měla zůstat vyvážená a lákavá.

Rovnováha je klíčem k úspěchu tohoto piva, lze ji podpořit přidáním dubových čipsů na krátkou dobu, popř. dubových čipsů namočených v alkoholu, např. rumu. Mohutný sladký krémový pocit ústech dodá laktóza.

Winter ale můžou být jak spodně, tak svrchně kvašené. Kmen kvasinek, který dobře podporuje chutě kandovaného ovoce je např. Safale T-58.

Inspiraci můžete nalézt např. zde: https://www.pivnici.cz/hledat/vse/?text=winter

 

 

 

Mohlo by Vás také zajímat

8. března 2020, Marína Opltová

CRYO chmel je tady!

Dodává šťavnatou, svěží ovocnost do zastudena chmelných piv. Mimořádně vhodné na všechny typy IPA. Přečíst

14. září 2020, Marína Opltová

LalBrew® New England 11 g (Lallemand)

Nový kmen kvasinek na New England IPU Přečíst