Proneco, s.r.o.

692 01 Klentnice 78

tel:       +420 515 551 300

e-mail: sekretariat@proneco.cz

   VSTUP DO E-SHOPU

Nové kvasinky Oenoferm v konceptu F3

100715_siegel_f3Plnohodnotné a osvědčené kmeny kvasinek Erbslöh-Oenoferm® získávají při svém výrobním procesu Erbslöh-F3 více síly. Podle požadavků kvasinek se používají propagační média bohatá na nové minerály a posilující vitamíny. Během procesu, od fáze rozmnožování až po optimální koncentraci buněk, obdrží kvasinky vše, co je nutné, aby kvašení probíhalo také ve stresových situacích až do úplného prokvašení. Během procesu F3 se membrána stabilizuje díky vysokému obsahu ergosterolu. Proto vykazují kvasinky Oenoferm®-F3 zřetelně lepší toleranci na alkohol. Díky optimalizaci celého výrobního procesu vznikl nový standard F3, který zaručuje nejvyšší kvalitu a jistotu. 

Pro nadcházející vinařskou kampaň 2013 uvádíme na trh dva nové druhy kvasinek - hybridní kvasinky Oenoferm® X-treme a divoké kvasinky Oenoferm® wild & pure.

packshot_x-tremeOenoferm® X-treme

Oenoferm® X-treme je hybrid kvasinek bez GMO z vlastní selekce a vlastní výroby, s pomocí fúze protoplastů dvou různých kmenů Saccharomyces cerevisiae. Oenoferm® X-treme vykazuje také za chladných teplot vysoký kvasný výkon. X-trémní aromatika je velmi intenzivní vůně, podpořená kořenito-svěžími tóny. Aroma se při chladném prokvášení posílí. Kvasinky podporují na patře projev moderních vín s minerálními náznaky. Zesílí se svěží ovocné aroma odrůdy díky X-trémnímu kořeněnému charakteru. Aroma v nose a na patře jsou trvalá.

Vlastnosti:

• Neobyčejně silné kvašení kmenů Bayanus tolerující chlad

• Podpora univerzální stylistiky aroma ve směru minerality s velmi dobře začleněnými ovocně-květinovými, kořenitými komponenty


Přednosti:

• Pomáhá stabilizovat kyseliny

• Může zpomalit biologické odbourání kyselin

• Nižší potřeba výživy

• Vytváří málo SO2

 

packshot_wildpure

Oenoferm® wild & pure

Oenoferm® wild & pure je divoká kvasinka z vlastní selekce kmenů Torulaspora delbrückii (dříve Saccharomyces rosei). Oenoferm® wild & pure umožňuje zřetelnou změnu stylu bílých a červených vín. Vína budou ve své textuře výrazně krémovější a spojí trvalý, příjemný plný pocit na patře i v ústech.

Organoleptické vlastnosti se zvýrazní díky zvýšené tvorbě monoterpenů a ovocných esterů s trvalým dojmem žlutomasého ovoce. Oenoferm® wild & pure vykazuje jedinečný kvasný potenciál.


Přednosti:

• Plynulé rozkvašení

• Jisté dokvašení do 12% objem., také bez zaočkování s další čistou kulturou kvasinek

• Možnost samostatného prokvašení s divokou kvasinkou

Pokud se usiluje o rozmanitou, různorodou stylistiku a vyšší výtěžnost alkoholu, mohou se kvasinky Oenoferm® wild & pure kombinovat s dalšími kvasinkami Oenoferm®.
V následujícím souboru můžete získat další informace k této problematice, vč. přehledu kompletní řady kvasinek Oenoferm®:   icon Koncept F3 (1015.69 kB)

Vinařské potřeby a potřeby pro vinaře:

preparáty k ošetření vína, preparáty k ošetření sektů, preparáty k výrobě piva, preparátky k výrobě destilátů a výrobě ovocných šťáv. Nabízíme postřiky a hnojiva nejen do vinic a vinohradu, ale i zahrad a sadů. Vázací drátky, nůžky, kádě, kbelíky, hadice, trychtýře, kanystry, koštýře, skleničky, sirné knoty, filtrační desky, korky a záklopky, láhve, šroubové uzávěry. Substráty pro výsadbu, nářadí pro zahrádkáře a vinaře, umělohmotné nádoby (různé velikosti), přepravky na hrozny, kádě, hoboky a sudy, barikové sudy. Demižony na víno, odměrné válce a nádoby, laboratorní přístroje, kónické korky do lahví a sudů, papírové kartony a další potřeby pro vinaře.

Nosným programem firmy Proneco, s.r.o. jsou technologie pro výrobu nápojů - technologie při výrobě VÍNA, výroby SEKTŮ, výroby PIVA, výroby DESTILÁTŮ (kořalek) A OVOCNÝCH ŠŤÁV.
Základem je poradenství zkušených technologů, s nimiž můžete být při výrobě v úzkém kontaktu. Poradenství poskytujeme jak velkovýrobcům, tak i malovinařům,výrobcům piv a ovocných šťáv. Zajistíme vše, co pro výrobu potřebujete. Výrobní postupy, strojní zařízení.

 

 

 

 

Korkové zátky, syntetické uzávěry, šroubové uzávěry NOVATWIST a VINOTWIST, záklopky na láhve, termokapsle, láhve, skleničky, koštovačky, koštýře, pipety,demižony, lihoměry, cukroměry, moštoměry, popisovače na láhve a sklo, nůžky Bahco, nůžky a pákové nůžky STOCKER, dětské zboží na zahradu, konvičky, hrábě, smetáky, vázací kleště, vázací drátky, bužírka, rosiče a postřikovače, plničky lahví, filtrační desky a filtrační papíry, filtrační svíčky, kartáče na čištění demižonů a nádob, odborné knihy s vinařskou tématikou, plastové kanystry, nádoby a odměrné válce, mlýnkoodzrňovače, sudy na víno, sudy barrique.

Zahradnické potřeby:

Hnojiva, zahradnické substráty, substráty na muškáty, NPK, CERERIT, Kumulus, muškáty, hnojiva na muškáty.

 

Přírodní preparáty k výrobě vína, piva, destilátů a ovocných šťáv

Stroje a zařízení firmy Bucher-Vaslin pro vinařský průmysl

Záruční a pozáruční servis na zařízení

Pronájem Cross-flow filtru

Stroje a zařízení firmy Schneider

Barikové sudy

Procesy při výrobě vína, destilátů a šťáv:

Vinifikace moštu, jablečno-mléčná fermentace, kvašení, úprava kyselin, čiření vína, smyslové hodnocení, stabilizace vína, filtrování vína, výroba šumivého vína, testovací a laboratorní sady, odstranění pěnivosti, úprava PH