Proneco, s.r.o.

692 01 Klentnice 78

tel:       +420 515 551 300

e-mail: sekretariat@proneco.cz

   VSTUP DO E-SHOPU

  • proneco.cz

Vhodné řešení na zpracování poškozených (shnilých) hroznů

101001 seporit pore-tecNadměrný úhrn srážek a zároveň vyšší teploty vzduchu v měsících sprnu a září mají za následek současný zdravotní stav hroznů ve vinicích – především hnilobu. Na odkalení moštů z takto poškozené suroviny doporučuje náš partner - německá firma Erbslöh Geisenheim AG - přípravek MostRein PORE-TEC. Jedná se o granulovaný bentonit s aktivním uhlím, který odstraňuje z moštů mimo jiné zbytky postřiků, rušivé tóny a hlavně hnilobný podíl. Protože je tento přípravek mezi vinaři dobře znám a používán nejen u nás, ale po celé Evropě, zaznamenala firma Erbslöh Geisenheim AG zvýšený zájem o tento produkt. To vedlo v poměrně krátkém časovém období k jeho vyprodání a tento přípravek již nebude do konce roku 2014 k dispozici. 
Jako náhradní řešení lze využít kombinaci přípravků Seporit PORE-TEC (bentonit)  a Granucol GE (aktivní uhlí): 

Aplikace přípravků:

Nejdříve se do moštu aplikuje aktivní uhlí Granucol GE(na 1 % poškození je dávka 1 g na 100 l moštu) a následně se přimíchá Seporit PORE-TEC (150-250 g/ 100 l), popřípadě lze poté použít také Erbslöh Mostgelatine CF (50-250 ml/100 l). 

Stočení z kalů se provádí po 12-24 hodinách.


O bližší informace můžete požádat naše technology.

Vinařské potřeby a potřeby pro vinaře:

preparáty k ošetření vína, preparáty k ošetření sektů, preparáty k výrobě piva, preparátky k výrobě destilátů a výrobě ovocných šťáv. Nabízíme postřiky a hnojiva nejen do vinic a vinohradu, ale i zahrad a sadů. Vázací drátky, nůžky, kádě, kbelíky, hadice, trychtýře, kanystry, koštýře, skleničky, sirné knoty, filtrační desky, korky a záklopky, láhve, šroubové uzávěry. Substráty pro výsadbu, nářadí pro zahrádkáře a vinaře, umělohmotné nádoby (různé velikosti), přepravky na hrozny, kádě, hoboky a sudy, barikové sudy. Demižony na víno, odměrné válce a nádoby, laboratorní přístroje, kónické korky do lahví a sudů, papírové kartony a další potřeby pro vinaře.

Nosným programem firmy Proneco, s.r.o. jsou technologie pro výrobu nápojů - technologie při výrobě VÍNA, výroby SEKTŮ, výroby PIVA, výroby DESTILÁTŮ (kořalek) A OVOCNÝCH ŠŤÁV.
Základem je poradenství zkušených technologů, s nimiž můžete být při výrobě v úzkém kontaktu. Poradenství poskytujeme jak velkovýrobcům, tak i malovinařům,výrobcům piv a ovocných šťáv. Zajistíme vše, co pro výrobu potřebujete. Výrobní postupy, strojní zařízení.

 

 

 

 

Korkové zátky, syntetické uzávěry, šroubové uzávěry NOVATWIST a VINOTWIST, záklopky na láhve, termokapsle, láhve, skleničky, koštovačky, koštýře, pipety,demižony, lihoměry, cukroměry, moštoměry, popisovače na láhve a sklo, nůžky Bahco, nůžky a pákové nůžky STOCKER, dětské zboží na zahradu, konvičky, hrábě, smetáky, vázací kleště, vázací drátky, bužírka, rosiče a postřikovače, plničky lahví, filtrační desky a filtrační papíry, filtrační svíčky, kartáče na čištění demižonů a nádob, odborné knihy s vinařskou tématikou, plastové kanystry, nádoby a odměrné válce, mlýnkoodzrňovače, sudy na víno, sudy barrique.

Zahradnické potřeby:

Hnojiva, zahradnické substráty, substráty na muškáty, NPK, CERERIT, Kumulus, muškáty, hnojiva na muškáty.

 

Přírodní preparáty k výrobě vína, piva, destilátů a ovocných šťáv

Stroje a zařízení firmy Bucher-Vaslin pro vinařský průmysl

Záruční a pozáruční servis na zařízení

Pronájem Cross-flow filtru

Stroje a zařízení firmy Schneider

Barikové sudy

Procesy při výrobě vína, destilátů a šťáv:

Vinifikace moštu, jablečno-mléčná fermentace, kvašení, úprava kyselin, čiření vína, smyslové hodnocení, stabilizace vína, filtrování vína, výroba šumivého vína, testovací a laboratorní sady, odstranění pěnivosti, úprava PH