Proneco, s.r.o.

692 01 Klentnice 78

tel:       +420 515 551 300

e-mail: sekretariat@proneco.cz

   VSTUP DO E-SHOPU

Aktuality

Metoda VarioSan

Oblasti použití

tab1

Zpracování moštového kalu
Metodou VarioSan mohou být sedimentační a flotační kaly rychle a efektivně zpracovány. Díky zkrácené době stání se mnohonásobně zvýší kapacita komorového filtru. Použitím VarioFluxx® P se podstatně zvýší výtěžnost moštu.    

bild03_p1010234

Filtrace moštu
Pro kvašení s čistými tóny se kvalitní mošt často velmi ostře odkalí. S metodou VarioSan může být dosaženo zákalu pod 10 NTU.

bild04_cimg0002

Čiření moštů ledových vín
Při výrobě ledových vín je dobré předčiření moštu nezbytné pro čisté tóny kvašení. Mošt je často ošetřen aktivním uhlím. S metodou VarioSan se může kapacita filtru optimálně přizpůsobit množství moštu – také při malém množství. Výtěžnost se tímto optimalizuje.

bild05_foto nr 1 alternativ

Zpracování kvasnic (1. stočení) a kalů po čiření
Hladká plocha plachetek eSan-Filtertücher® zabraňuje ulpívání kvasinek nebo kalů po čiření, které mají často lepivou konzistenci. Plachetky se dají rychle a bez zbytků sedliny vyčistit.

bild06_cimg0010

Hrubá filtrace zakalených mladých vín
Chladící technika umožňuje cílené prokvašení a při potřebě elegantní zastavení pro výrobu sladkých vín. S metodou VarioSan mohou být velmi zakalená mladá vína (kvasinky se nacházejí ještě ve vznosu) filtrována čistě, rychle a efektivně.

 

VarioFluxx® P – filtrační prostředek s vysokým drenážním účinkem

Variofluxx® P je směsný pomocný filtrační přípravek, který se skládá ze středně jemného perlitu a z dlouhých vláken celulózy CelluFluxx®.Použitá vlákna celulózy mají definovanou délku vláken a velmi nízkou kapacitu přijímaní kapalin. Speciální vlákna se usazují ve filtračním koláči a působí optimálním drenážním účinkem. Tím se zřetelně zvýší výtěžnost moštu a značně zkrátí doba zpracování.tab2

Při zpracování kalů se doporučuje VarioFluxx® P zamíchat přímo do kalů. Při filtraci moštu u velikosti zařízení > 25 m2 filtrační plochy by se mělo vzít do úvahy kontinuální průběžné dávkování.

 

 

Další informace a postupy týkající se metody VarioSan jsou uvedeny v následujícím dokumentu: 
icon Metoda VarioSan (561.92 kB)

Vinařské potřeby a potřeby pro vinaře:

preparáty k ošetření vína, preparáty k ošetření sektů, preparáty k výrobě piva, preparátky k výrobě destilátů a výrobě ovocných šťáv. Nabízíme postřiky a hnojiva nejen do vinic a vinohradu, ale i zahrad a sadů. Vázací drátky, nůžky, kádě, kbelíky, hadice, trychtýře, kanystry, koštýře, skleničky, sirné knoty, filtrační desky, korky a záklopky, láhve, šroubové uzávěry. Substráty pro výsadbu, nářadí pro zahrádkáře a vinaře, umělohmotné nádoby (různé velikosti), přepravky na hrozny, kádě, hoboky a sudy, barikové sudy. Demižony na víno, odměrné válce a nádoby, laboratorní přístroje, kónické korky do lahví a sudů, papírové kartony a další potřeby pro vinaře.

Nosným programem firmy Proneco, s.r.o. jsou technologie pro výrobu nápojů - technologie při výrobě VÍNA, výroby SEKTŮ, výroby PIVA, výroby DESTILÁTŮ (kořalek) A OVOCNÝCH ŠŤÁV.
Základem je poradenství zkušených technologů, s nimiž můžete být při výrobě v úzkém kontaktu. Poradenství poskytujeme jak velkovýrobcům, tak i malovinařům,výrobcům piv a ovocných šťáv. Zajistíme vše, co pro výrobu potřebujete. Výrobní postupy, strojní zařízení.

 

 

 

 

Korkové zátky, syntetické uzávěry, šroubové uzávěry NOVATWIST a VINOTWIST, záklopky na láhve, termokapsle, láhve, skleničky, koštovačky, koštýře, pipety,demižony, lihoměry, cukroměry, moštoměry, popisovače na láhve a sklo, nůžky Bahco, nůžky a pákové nůžky STOCKER, dětské zboží na zahradu, konvičky, hrábě, smetáky, vázací kleště, vázací drátky, bužírka, rosiče a postřikovače, plničky lahví, filtrační desky a filtrační papíry, filtrační svíčky, kartáče na čištění demižonů a nádob, odborné knihy s vinařskou tématikou, plastové kanystry, nádoby a odměrné válce, mlýnkoodzrňovače, sudy na víno, sudy barrique.

Zahradnické potřeby:

Hnojiva, zahradnické substráty, substráty na muškáty, NPK, CERERIT, Kumulus, muškáty, hnojiva na muškáty.

 

Přírodní preparáty k výrobě vína, piva, destilátů a ovocných šťáv

Stroje a zařízení firmy Bucher-Vaslin pro vinařský průmysl

Záruční a pozáruční servis na zařízení

Pronájem Cross-flow filtru

Stroje a zařízení firmy Schneider

Barikové sudy

Procesy při výrobě vína, destilátů a šťáv:

Vinifikace moštu, jablečno-mléčná fermentace, kvašení, úprava kyselin, čiření vína, smyslové hodnocení, stabilizace vína, filtrování vína, výroba šumivého vína, testovací a laboratorní sady, odstranění pěnivosti, úprava PH